Директорот на УБК го избркал истражителот на СЈО додека Катица беше на интервју

by fokus 23:14
23:14

Директорот на УБК Владимир Атанасовски го избркал истражителот на СЈО додека специјалната обвинителка Катица Јанева била на интервју во Телевизија Телма, велат за САКАМДАКАЖАМ.МК извори во МВР кои зборуваат во услови на анонимност бидејќи не се овластени да даваат изјави.

Во моментов Јанева се наоѓа повторно во УБК заедно со избрканиот истражител кого таа го оставила на дежурство кој ја чекал во кругот на МВР, велат истите извори.

- Advertisements -

Неофицијално таму е и министерот за внтрешни работи, Оливер Спасовски.

Поврзани новости