Директорот Мирчевски се врати на водителската позиција за да се соочи со Поповски

by fokus 19:10
19:10

Директорот на телевизија Канал 5, Иван Мирчевски во вечерашното издание на емисијата „Само вистина“ се појави како водител, иако тоа не го прави повеќе години.

На почетокот на емисијата тој рече дека не можел да одолее да се врати на ТВ екраните за да го води интервјуто со министерот за транспарентност, Роберт Поповски.

- Advertisements -

 

Поврзани новости