Дино Мерлин ќе го забавува Скопје за Нова година: Шилегов беше многу упорен!

by fokus 12:32
12:32

Балканската ѕвезда Дино Мерлин за дочекот на Нова година ќе одржи спектакуларен концерт на Плоштад „Македонија“ во Скопје.

Како што истакна тој, имал понуди и од други места, но на крајот пресудна била упорноста на градоначалникот Петре Шилегов.

- Advertisements -

„Долги години поминав свирејќи во оваа земја. Добра работа е кога упорноста, желбата и приликата ќе се гушнат. Градоначалникот беше толку упорено и така немавме шанса да кажевме ништо друго. Има луѓе кои не доаѓале на мои концерти и ќе имаат прилика да видат луѓето како го правиме тоа. Очекувам голем концерт и верувам дека ќе дојдат 50 илјади луѓе во Скопје“, истакна Дино Мерлин.

Поврзани новости