Димовски: Кој пратеник ќе седне да дискутира за онлајн седници тој не го прочитал Уставот

by fokus 20:15
20:15

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека воопшто нема потреба  да се дискутира за онлајн седници на Собранието, бидејќи како што вели, Уставот е јасен.

-Нема што да се дебатира за онлајн седници. Уставот е јасен. Кој пратеник ќе седне да дискутира за онлајн седници тој не го прочитал Уставот. Гледам и по телевизии се водат дебати за тоа, но нема што да зборуваме за тоа, смета Димовски.

Поврзани новости