Димков до пратениците на СДСМ: Овој аплауз ме потсетува на чочекот од тунелот, значи рамни ви нема

by Fokus 16:41
16:41

Откако министерката за образование Рената Дескоска денеска одговори на поставените пратенички прашања на пратеникот Трајчо Димков од ВМРО-ДПМНЕ, од пратениците на СДСМ беше испратена со аплауз.

На ова реагираше Димков, кој освен што истакна дека не е задоволен од одговорот на прашањата, туку аплаузот го спореди со чочекот од тунелот.

„Овој аплауз ме потсетува на чочекот од тунелот, значи рамни ви нема“ – истакна Димков.

Поврзани новости