Димитров за статусот на Чилиманов: Ова не е за што Македонија се залага!

by fokus

Остри критики постојано пристигнуваат на сметка на Цветин Чилиманов, кој со вулгарен статус ја навреди новинарката на „Фајненш Тајмс“, Валери Хопкинс.

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, јавно и се извини за ваквиот однос на Чилиманов.

„Драга Валери, примете го моето извинување за односот на целата земја. Ова не е за тоа што Македонија се залага“, порача Димитров.

Поврзани новости