Димитров: Работиме на средба Заев-Ципрас

by fokus

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров во вечерашното гостување на телевизија 24 рече дека се работи на тоа да се организира средба меѓу премиерите на двете земји Заев и Ципрас во блиска иднина.

Димитров рече и дека не е вообичаено и е надвор од дипломатската пракса преговарачот да излезе со коментар за предлозите, без притоа да се направи анализа на истите и рече дека потегот на нашиот преговарач Васко Наумовски е избрзана реакција.

Поврзани новости