Димитров: Никој досега не побарал Македонија да стане дестинација за бегалци

by Fokus 10:40
10:40

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на својот твитер профил напиша дека никој од соговорниците со кои досега имал средби не побарал Македонија да стане дестинација за бегалци.

– Имав стотини средби од 1 јуни наваму. Ниту еден соговорник нема побарано Македонија да стане земја дестинација за бегалци. Факт – нагласува Димитров на својот твитер-профил.

- Advertising -

 

 

Поврзани новости