Димитров: Ќе ни ја биде Македонија!

by fokus 09:30
09:30

Министерот за надворешни работи на Македонија, Никола Димитров порача дека 30-ти септември ќе биде празник на одговорноста за сопствената иднина и верува во успешен референдум.

„На 30 сеп ќе биде празник на одговорноста за сопствената иднина! Ќе ни ја биде Македонија! Ќе ја заокружиме државноста, ќе ја зацврстиме стабилноста и ќе зачекориме напред кон поуспешна држава. Патот ни’ е тежок, ама секој успех почнува со првиот чекор, со решителност и со визија“, посочи Димитров.

- Advertisements -

Поврзани новости