Димитров и Рот кајакареа по Охридското Езеро

by fokus 14:04
14:04

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров и државниот министерот за Европа при германското МНР, Михаел Рот го искористија убавото време да го посетат Охрид.

Двајцата релаксирајќи се, кајакареа по Охридското Езеро а ќе учествуваат и на интерактивна дебата на тема „Македонија на патот кон ЕУ“, со фокус на придобивките од ЕУ членството во унапредувањето на заштитата на животната средина, промоцијата на политики на одржлив развој и поттикнување на граѓанскиот еко-активизам.

- Advertisements -

Поврзани новости