Димитров го цитираше Жан-Пол Сартр откако Македонија не доби преговори со ЕУ

by fokus 20:50
20:50

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров по завршување на денешниот состанок на министрите на ЕУ кои не донесоа одлука за почнување преговори со Македонија, објави статус на својот Фејсбук.

Димитров го цитираше Жан-Пол Сартр и напиша:

- Advertisements -

-„Само тој што не весла има време да го ниша чамецот.” Жан-Пол Сартр

Поврзани новости