Димитров: Денес 287 македонски граѓани вративме од Загреб и Малта

by Фокус 00:09
00:09

Со посветеност на колегите во МНР, Министерството за здравство и Генералниот секретаријат, денес се вратени 287 македонски граѓани во земјава, односно 169 од Загреб и 118 од Малта, објави министерот за надворешни работи Никола Димитров.

Луѓето, наши сограѓани, се привремено сместени во државен карантин заради превентивна заштита на здравјето на сите“, напиша Димитров на фејсбук.

- Advertisements -

Поврзани новости