Димитриевски: Македонија ја ослободиле Македонците!

by Fokus 10:58
10:58

Првиот човек на Куманово, Максим Димитриевски во гостувањето во Студио 10 на ТВ 24 говореше за историските моменти низ годините наназад на Македонија и Бугарија.

Во однос на ослободувањето на Македонија, градоначалникот на Куманово е дециден за тоа и како што истакна тоа не смее да се негира.

- Advertisements -

„Генералот Михајло Апостолски убаво ги има опишано сите случувања во своите мемоари. Македонија ја ослободиле Македонците. Тоа е нешто кое не смееме да го негираме“, истакна Димитриевски.

Поврзани новости