Диме Спасов ветил, ама не се појавил на распит во сообраќајната полиција

by fokus 15:08
15:08

Дополнителниот заменик министер за труд Диме Спасов денеска не се појавил на распит во сообраќајната полиција, во врска со сообраќајката што вчера се случи во општина Карпош, кај Агенцијата за катастар на недвижности, дознава НОВА.

Според Нова тој добил покана, и рекол дека ќе се појави некаде околу пладне, но се досега не дошол.

- Advertisements -

МВР пред малку најави дека наскоро ќе излезе со соопштение за синоќешната незгода.

Поврзани новости