ДИК утре ќе одлучува за последниот приговор на СДСМ

by fokus 21:42
21:42

Државната изборна комисија предмалку ја прекина седницата, а расправата  ќе ја продолжи утре во 11 часот. Попладнево, членовите на Комисијата го од СДСМ, а последниот ќе се разгледува на утрешната седница.

Досега, единствено е прифатен еден приговор на БЕСА,  откако графолошкото вештачење покажа дека потписот на сведокот Фатиме Сулејмани бил фалсификуван, односно во нејзино име гласал некој друг. ДИК донесе одлука за прегласување во гласачкото место во Гостивар.

- Advertisements -

Со прегласување во избирачките места во оваа изборна единица, СДСМ ако добие повеќе гласови може да му земе еден пратеник на ВМРО-ДПМНЕ.

Поврзани новости