ДИК: Гласаа 12-те граѓани од Штип кои се во изолација поради Ковид-19

by fokus 14:51
14:51

Државната изборна комисија (ДИК) информираше дека денеска на предвремените избори за градоначалник на општините Штип и Пласница, своето право на глас го остварија лицата позитивни на Ковид-19 и лицата во самоизолација.

На изборите за гласање беа пријавени само 12 лица од Штип.

- Advertisements -

Од 12 пријавени за гласање во општина Штип, до 14 часот сите го остварија своето право на глас, соопштија од ДИК.

Поврзани новости