ДИК едногласно одлучи да се прегласува во Теарце

by fokus 16:43
16:43

Државната изборна комисија денеска одржа седница на која едногласно донесе одлука за прегласување во избирачкото место во Теарце.

ИТ-секторот на ДИК направи стимулација според која прегласувањето може да влијае на резултатот од изборите, односно на бројот на освоени мандати на политичките партии во шестата изборна единица.

- Advertisements -

Прегласувањето во основното училиште „Кирил Пејчиновиќ“ ќе се врши в недела, на 25 декември.

Поврзани новости