ДИК: До 11 часот излезноста во Штип 8,52, а во Пласница 13,12 отсто

by fokus 11:55
11:55

На денешните предвремени избори за градоначалник на Општина Штип до 11:00 часот гласале 3561 гласачи, односно 8,52 отсто, а на изборите за прв човек на Општина Пласница – 650 избирачи, односно 13,12 проценти, соопшти претпладнево Државната изборна комисија (ДИК).

ДИК информира дека во сите избирачки места во општините Штип и Пласница гласањето се одвива без никакви проблеми.

- Advertisements -

Поврзани новости