Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва ја совлада фаворизираната Словенија во Скопје. Крајниот резултат беше 2-1.

Двата гола за Македонија ги постигна младиот Елиф Елмас во второто полувреме. Словенија постигна гол во последната минута од пенал.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.