Диего Годин доаѓа во Милан

by fokus

Италијанските и шпанските медиуми пренесуваат дека капитенот на Атлетико Мадрид, Диего Годин веќе се договорил со италијанскиот гигнат Милан.

Договорот на Годин со Атлетико Мадрид истекува на крајот на сезоната, а двете страни не можат да најдат заеднички јазик за продолжување на соработката.

Според информациите, тој веќе постигнал договор со Милан и прашање е дали ќе дојде на „Сан сиро“ оваа зима или на крајот на сезоната.

Поврзани новости