Ди-џеј Мирко Попов е хоспитализиран на скопските клиники – докторите се борат за неговиот живот

by Fokus

Познатиот автор и продуцент на електронска музика синоќа е хоспитализиран на Клиниката за реанимација и интензивно лекување во скопскиот Клинички центар.

Според неофицијалните информации, тој во тешка здравствена состојба, а синоќа бил примен во болница и е ставен на машина за дишење, а медицинскиот персонал се бори за неговиот живот.

Неофицијално, причината за хоспитализацијата е обилно мозочно крварење.

Попов е познат македонски музичар и основоположник на PMG production.

Има играно и во неколку театарски претстави, како и во филмови.

Поврзани новости