Џонсон најави четиринеделен карантин во Англија

by fokus 23:41
23:41

Британскиот премиер Борис Џонсон најави нова четиринеделна блокада во Англија , која ќе почне од четврток.

Се затвораат баровите, рестораните, но нема да биде воведен целосен карантин како во пролетните месеци.

- Advertisements -

Училиштата и универзитетите ќе бидат отворени во текот на целиот овој период.

Поврзани новости