Џејсон Момоа ја покажа новата тетоважа на главата

by fokus

Актерот Џејсон Момоа (43) покажа тетоважа на главата откако ја избричи својата долга коса. Со видеото и фотографиите испрати еколошка порака за штетноста на пластиката.

– Помогнете да се укине пластиката за еднократна употреба – напиша тој со објавата.

На левата страна од главата истетовирана му е специјална шема во чест на повторното отворање на аеродромот на Хаваи. Досега немаше летови поради пандемијата на коронавирус.

Поврзани новости