Џастин Бибер и Хејли Болдвин се венчаа

by fokus

Џастин Бибер и манекенката Хејли Болдвин, која инаку е ќерка на познатиот глумец Стивен Болдвин, со објава на Инстаграм им соопштија на обожавателите дека се венчале.

Канадскиот поп-пејач објави фотографија на која тие двајца се држат за рака, со придружен коментар „Мојата сопруга е извонредна!“ Хејли потоа го промени своето презиме во – Бибер.

По едномесечна врска, двојката летово се сврши на заедничкото патување на Бахамите.

Поврзани новости