Џафери: Во Македонија секогаш се прислушувало

by Фокус 12:14
12:14

Во Македонија секогаш имало прислушкување, вели довчерашниот вицепремиер од редовите на ДУИ Муса Џафери за АлсатМ.

-Тоа е дегенерација на системот – вели Џафери, чија партија една деценија е дел од власта.

Во врска со приватната снимка што излезе меѓу него и Ермира Мехмети, тој вели дека е монтажа за политички цели, која му наштетила дома, но, како што додава, проблемите биле надминати.

Поврзани новости