Џафери: Во 2021 да ја надминеме пандемијата и да почнеме преговори со ЕУ

by fokus 11:48
11:48

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, упати видео честитка до граѓаните на земјава за новата 2021 година, посакувајќи им сѐ најдобро на индивидуален и фамилијарен план.

Џафери посака во новата година надминување на пандемиската состојба и почнување на преговорите за членство во Европската унија.

- Advertisements -

Поврзани новости