Џафери: Немаше двојни аршини за заразените пратеници

by fokus 19:10
19:10

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 рече дека при доаѓањето на двајцата заразени пратеници во Собранието не бил прекршен ниту еден протокол.

-Нема двојни аршини за пратениците.  Пратеникот не излегол да оди во продавница или да се шета. Одлучил да оди во Собрание, а функцијата пратеник ништо не смее да ја попречува. Ние од здравствената комисија добивме точен протокол како заразен пратеник може да дојде. Сите протоколи беа испочитувани. И инспектор дојде и утврди дека немало никакви прекршувања, вели Џафери.

- Advertisements -

Поврзани новости