Џафери не му дозволи на Милошоски да пушти наводна „бомба“ за Заев за случајот „Рекет“

by fokus 13:15
13:15

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на денешната седница во Собранието, побара од собранискиот спикер, Талат Џафери, да пушти наводна „бомба“ за екс-премиерот Зоран Заев.

Сепак, Џафери му порача дека Собранието не е место каде е дозволено да се пуштаат такви работи и му порача на Милошоски таквите материјал ида ги предаде на надлежните органи.

- Advertising -

Поврзани новости