Џафери: Не е крај на светот ако се разрешат Бујар, Артан или Бесими

by Fokus

Не е крај на светот ако си заминат актуелните министри од ДУИ и им отворат пат нови кадри, изјави во „Емисијата 200“ Муса Џафери, член на претседателството на ДУИ.

„Зошто е крај на светот ако може да се реконструираат Артан, Бујар или Фатмир Бесими, мојот колега, за да дојдат други? Тоа се тие што тврдат дека ќе дојдат млади, нека ни направат пат да видиме кои се тие млади луѓе. Не е трагично“, вели Џафери.

Поврзани новости