Талат Џафери најави седница за разрешување на Катица Јанева пред крајот на нејзиниот мандат, кој истекува на 15 септември.

-По обезбедувањето на писмена согласност од сите партии има доволно време седницата да биде закажана – рече Џафери.

Инаку, вчера беше направен обид за разрешување на Јанева, но мнозинството на СДСМ и ДУИ го одби предлогот на ВМРО-ДПМНЕ точката да се стави на дневен ред.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.