Џафери ќе ги распише изборите и ќе замине на одмор во Албанија

by Fokus

Спикерот Талат Џафери локалните избори ќе ги распише на 6 август, а ќе се одржат на 17 октомври годинава, соопштија од Собранието.

-Одморот на пратениците е до крајот на август, а претседателот на Собранието може и за време на одморот да свика седница на Собранието, велат оттаму.

Поврзани новости