Детонации во близина на Владата, проектили пронајдени во новата фасада

by Фокус 10:56
10:56

Во близина на Владата вчера околу 22 часот се слушнале две детонации, информира МВР.

„По неколку часа, на фасадата на зградата во која е сместена Владата пронајдени се два забиени проектила. Извршен е увид, проектилите се подигнати и предадени на вештачење“, се вели во полициското соопштение

Поврзани новости