Дете починало по рутинска операција на кила

by Фокус 12:50
12:50

Две и пол годишно дете од Жировница починано на Клиниката за детска хирургија во Скопје по рутинска операција на кила.

По барање на родителите, врз починатото дете не е направена обдукција, поради што не се знаат точно причините на неговата смрт.

- Advertisements -

Инаку, настанот се случил на 28 октомври, по што на е формирана комисија која треба уште еднаш да го прегледа детално случајот и во текот на утрешниот ден да изготви извештај.

 

Поврзани новости