Детали за здравствената состојба на Михајловиќ

by fokus 16:00
16:00

Српскиот стратег Синиша Михајловиќ беше отпуштен од болницата, откако му беше пресадена коскена срцевина.

Калчолигаот Болоња чиј тренер е токму Михајловиќ, соопшти детали за неговата здравствена состојба.

„Михајловиќ е отпуштен од клиниката, откако на 29-ти окромври му беше направена трансплантација на коскена срцевина од непознат донор. Општата состојба на пациентот е стабилна“, соопштуваат од Болоња.

- Advertising -

Поврзани новости