Деспотовски по свое барање ја напушти ФИТР

by Fokus 09:36
09:36

Владата на вчерашната седница донесе Одлука за давање на претходна согласност на Управниот одбор на Фондот за иновации и технолошки развој, да го разреши Јован Деспотовски од должноста директор на Фондот за иновации и технолошки развој, на негово барање, посочија од владината прес-служба.

Деспотовски пред една недела објави дека е позитивен на Ковид 19.

- Advertisements -

Поврзани новости