Десницата ќе оди на избори во два блока

by fokus 22:34
22:34

Десницата на изборите во декември ќе оди со два блока – Коалицијата за промени и правда од една страна, ВМРО НП, Обединети за Македонија и Достоинство од друга страна, јави 24 Вести.

Местата на изборните листи, како што дознаваме, биле повод за раскалот.

- Advertisements -

Георгиевски и Бошковски веќе договорија соработка, а од понеделник ги почнуваат преговорите за деталите. Кон оваа коалиција се приклучува и Достоинство, а од друга страна се Партијата на Павле Трајанов ,ФРОДЕМ И МОРО.

Георгиевски и Бошкоски претходно за „Фокус“ изјавија дека тие не ги напуштиле преговорите, како што претходно беше објавено од други медиуми, туку дека имало недоразбирање околу позициите на изборните листи.

Поврзани новости