Дескоска не сака да ја коментира изјавата на Русковска: Тие се свесни дека и кај нив треба да се случуваат реформи!

by fokus 11:45
11:45

Министерката за правда, Рената Дескоска, денеска не сакаше да даде свое мислење за изјавата на Вилма Русковска за судиите кои одредија домашен притвор за Катица Јанева.

„Од позиција на министер за правда, не смеам да коментирам судски одлуки, ниту пак изјави на обвинители. Генерално, сите гледате што се случува во судството и обвинителството и тие се свесни дека и кај нив треба да се случуваат реформи“, истакна Дескоска.

- Advertising -

Поврзани новости