Десетина повредени побарале помош во Градската хируршка болница„Св. Наум Охридски

by Fokus 21:09
21:09

Околу десетина повредени има од денешните судири во Собранието, откако по изборот на новиот претседател Талат Џафери од ДУИ, протестантите од Иницијативата за Заедничка Македонија упаднаа во Законодавниот дом.

Од Градската хируршка болница „Св. Наум Охридски“ тврдат дека седум повредени луѓе успеале да се извлечат од гужвата пред Собранието и лекарска помош побарале во нивната болница. Меѓу нив нема донесено ниту еден пратеник.

И.М.

Поврзани новости