Денот на народното востание 11 Октомври неработен за сите граѓани

by fokus 15:32
15:32

Денот на народното востание на Република Северна Македонија 11 Октомври (петок) е неработен ден за сите граѓани, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните им го честитаат Денот на народното востание.

- Advertisements -

Поврзани новости