Денеска врнежливо, со максимална температура до 15 степени

by fokus 09:14
09:14

Времето денеска ќе биде претежно облачно и постудено со локални врнежи од дожд, особено во југоисточните делови. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната ќе се искaчи максимум до 15 степени.

Во Скопје, слично време со слаби врнежи од дожд и умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе достигне до 14 степени.

- Advertisements -

Облачно време со локални врнежи од дожд ќе преовладува и во сабота, а во недела ќе дува умерен југоисточен ветер и ќе има пораст на дневната температура.

Поврзани новости