Денеска температури до 21 степен

by fokus 11:11
11:11

Временската прогноза за денеска најавува дека ќе биде сончево со умерена облачност. Претпладне во западните и северните делови ќе има услови за слаб локален дожд.

Ќе дува умерен северен ветер кој долж Повардарието повремено ќе засилува.Температурата ќе биде во интервал од 15 до 21 Целзиусов степен.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Прогнозата за утре е дека ќе има позначителен пораст на дневната температура, потоа до средината од работната недела ќе има повремени врнежи од дожд, поинтензивни од вторник попладне и во среда.

Поврзани новости