Денеска судење за „Тврдина 2“

by fokus 10:18
10:18

Началникот на Петтата управа, Горан Грујовски, кој е првообвинет во случајот на СЈО, „Тврдина 2“, дојде во судница.

Во Судот влегоа и обвинители од СЈО. По неколку одложувања, судењето се очекува да почне со денешното рочиште.

- Advertisements -

Поврзани новости