Денеска судење против Здравко Савески

by fokus 10:12
10:12

Денеска во 13 часот во Основниот суд Скопје 1 се очекува да продолжи судскиот процес против членот на президиумот на Левица Здравко Савески поради неговото учество во протестите од минатата година.

Судењето против Здравко Савески трае повеќе од една година. Против него се’ уште се применуваат и мерки за безбедност, односно тој мора да се јавува во суд и полиција секој втор понеделник.

- Advertisements -

Поврзани новости