Денеска сослушување на обвинет во случајот „Диво насеље“

by fokus 10:30
10:30

Денеска продолжува рочиштето во случајот „Диво Насеље“, а пред Судот ќе застане обвинетиот Елхам Арифи, по што се очекува да продолжи изведувањето докази од страна на одбраната. Сослушување требаше да се одржи на 27 април, но беше одложено за денеска по барање на одбраната.

За кривично дело тероризам се обвинети 37 лица поврзани со вооружениот судир на 9 и 10 мај во Диво насеље во Куманово.

Поврзани новости