Денеска сончево, температури до дури 17 степени

by fokus 08:34
08:34

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната од девет до 17 степени.

- Advertising -

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе достигне до минус еден степен, а дневната температура до 13 степени.

До вторник ќе се задржи стабилно време со релативно високи температури за овој период од годината. Поголема промена на времето ќе има од вторник кон крајот на денот, која ќе биде проследена со зголемување на облачноста, засилен ветер и значително опаѓање на температурата. Во текот на ноќта кон среда и во среда во пониските места ќе има врнежи од дожд и снег, а на планините и повисоките места од снег.

Поврзани новости