Денеска сончево со температура до 25 степени

by Fokus

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 25 степени.

Во Скопје сончево со слаб ветер од северен правец и максимална температура до 24 степени.

Во наредните денови продолжува периодот на стабилно, претежно сончево и релативно топло време.

Поврзани новости