Денеска рочиште за Дива Населба

by fokus 11:28
11:28

По еден месец одложување, денеска ќе започне судењето за настаните од Дива Населба во Куманово. Минатата недела закажаното рочиште беше одложено, бидејќи во судницата влегоа обвинетите и обвинителите, додека адвокатите, новинарите и јавноста остана надвор.

Судењето ќе се одвива во големата сала во Врховниот суд на Кривичниот суд, која по неколку одбивања, Врховниот суд на крај му ја отстапи на Основниот суд.

- Advertisements -

Поврзани новости