Денеска продолжува судскиот процес за Диво насеље

by Фокус

Денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжува судскиот процес за Диво насеље со сведочење на петмина кумановци, сведоци на барање на Јавното обвинителство.

На рочиштето пред два дена сведочеше командирот на полициската станица во Пелинце, полицаец и двајца жители на населбата.

Од почетокот на судењето во февруари, досега се испрашани десетина сведоци предложени од Обвинителството, од кои најголем дел беа локални жители на кумановско Диво насеље и соседи на дел од обвинетите.

Поврзани новости