Денеска последните пратенички прашања за Груевски како премиер

by Фокус 11:46
11:46

На последниот ден од годината, Собранието ќе ја одржи и последната 84 седница на која на дневен ред ќе бидат пратеничките прашања. За нив е наменет секој последен четврток во месецот.

Со оглед на тоа дека премиерот Никола Груевски најдоцна до 15 јануари ќе си поднесе оставка од премиерската функција, ова ќе бидат последните пратенички прашања на кои тој ќе одговара како премиер.

- Advertisements -

Поврзани новости