Денеска ново рочиште за „Транспортер“ за екс битолскиот градоначалник

by fokus 08:20
08:20

На обвинителна клупа денеска треба да седнат обвинетите во предметот на СЈО „Транспортер“.

Поранешниот битолскиот градоначалник Владимир Талески и уште 20-тина лица во овој случај се товарат за злоупотреба на службената положба во врска со организирањето превоз на ученици во Битола, со што е направена проневера на околу 360.000 евра.

Поврзани новости